Mazurskie bunkry niemieckie

Na Mazurach każdy turysta znajdzie dla siebie wiele atrakcji. Zarówno, jeśli będzie to miłośnik dzikiej i rzadkiej w Polsce przyrody, jak i znawca historii, który chciałby podążać szlakiem ciekawych miejsc. Najczęściej jednak te dwie sfery – przyrodnicza i historyczna – przenikają się, tworząc wrażenie niepowtarzalnej i niesamowitej jedności.

Źródło: Polska-na-weekend.waw.pl
Źródło: Polska-na-weekend.waw.pl

Jednym z takich właśnie elementów są występujące na Mazurach pozostałości po niemieckich wojskach z II wojny światowej, a więc bunkry. Najbardziej znany i imponujący jest tak zwany Wilczy Szaniec – kompleks bunkrów zajmowanych przez samego Adolfa Hitlera. Poza schronami, w skład budynków wliczyć można, między innymi herbaciarnię, kasyno czy restaurację. Ale mazurskie bunkry to nie tylko kwatera Hitlera. Również ciekawe, choć mniej imponujące, są bunkry Himmlera. Wszystkie te bunkry znajdują się na trasie Giżycko– Węgorzewo. W czasie wojny istniało połączenie również między nimi. Pozostałości po Himmlerze są w gorszym stanie – ostał się bowiem tylko jeden bunkier.

2 thoughts on “Mazurskie bunkry niemieckie

  1. Jeżeli ktoś lubi zwiedzać miasta, poznawać historię to dlaczego nie odwiedzić bunkrów Himmlera. Giżycko jest często odwiedzane więc turyści zapewne często udają się w to miejsce.

  2. Coraz mniej osób według mnie zwiedza miasta. Ludzie obecnie wolą odpoczywać nam jeziorem czy też udać się w góry. Tak przynajmniej mi wydaje się. Co jest fajnego w zwiedzaniu miast?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *