Nowy cud natury

Nasz kraj jest znany z wielu rzeczy, ale z pewnością nie zaszkodzi mu nowy atut. Właściwie to nie nowy, a jedynie nie wszystkim znany. Mowa tu jest o cudownych polskich Mazurach. Jest to niesamowite miejsce, jakie ciężko znaleźć gdziekolwiek indziej na świecie. Teraz nasze polskie Mazury mają szansę zostać jednym z siedmiu nowych cudów świata. Trzeba wiedzieć, że krajobraz Mazur jest naprawdę wyjątkowy.

Źródło: Turystyka.wp.pl
Źródło: Turystyka.wp.pl

Tak duża ilość jezior skupiona w jednym miejscu sprawia, że nigdy nie zapomnimy tego widoku. Środowisko przyrodnicze jest tu naprawdę bogate. Oprócz jezior znajdziemy tutaj również liczne oczka wodne, rzeki, kanały a dodatkowo część Zalewu Wiślanego. To wszystko daje niesamowity efekt. Najlepiej jest to obserwować z perspektywy lotu ptaka. Wtedy widzimy mnóstwo niebieskich punktów przebijających się przez żywą zieleń. Takie widoki zapierają dech w piersiach. Dlatego też nasze Mazury nie mają konkurencji nigdzie na świecie. Musimy to cenić, gdyż jest to nasze dobro narodowe, a także świadectwo o naszym kraju.

One thought on “Nowy cud natury

  1. Pamiętam jak było o tym głośno w TV. Cieszy taki Polski cud natury. Jednak należy pamiętać, że kiedyś było tylko 7 cudów natury, a teraz jest ponad 50 z czego Mazury są na około 25 pozycji. Jednak Mazury zasługują na cud natury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *